ВИДЕО | Пикси: Павловиќ колабираше на полувремето со Словенија, го враќавме во живот

Фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси денеска зборуваше пред новинарите по ремито со Слованија.

Вообичаено е еден ден по натпреварот да зборуваат фудбалерите, но сега селекторот на Србија одлучи да се обрати пред новинарите.

На оваа прес-конференција Пикси ооткри дека дефанзивецот Страхиња Павловиќ имал проблеми и колабирал на полувремето.

„Павловиќ колабираше и го враќавме во живот…Не му е ништо. Видовме и Словенците кога одеа кон соблекувалната коментираа дека е премногу топло“, изјави Пикси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KURIR sport (@kurirsport)

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот