ВИДЕО | Пикси имаше непријатна средба со српски навивач

Фото: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Репрезентацијата на Србија има и понатаму шанси за пласман во осминафиналето на Европското првенство и за такво нешто потребна и е победа против Данска во последното коло.

Навивачите не се најзадоволни од она што го прикажаа избраниците на Пикси на теренот во првите два натпревари, а сега еден од нив имаше и блиска средба со селекторот.

При средбата навивачот инсистираше на улогата која треба да ја има Пикси, додека тој му порача дека тоаш то му го кажува нему, да им го каже на играчите.

„Не играм јас брате, кажи им го на играчите“…

Очигледно беше дека за српскиот селектор оваа средба беше и помалку непријатна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sportski Svet 24 (@sportskisvet24)

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот