ВИДЕО | Петков нѐ уверува: Никој не го оспорува вашето идентитетско право

По ниеден начин не ги доведуваме во прашање идентитетот и јазикот на Република Северна Македонија, порача вечерва бугарскиот премиер Кирил Петков. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тој во одговор на прашање кој е неговиот став за македонскиот јазик и народ истакна дека Бугарија е првата држава која ја призна Северна Македонија како самостојна … Продолжи со читање ВИДЕО | Петков нѐ уверува: Никој не го оспорува вашето идентитетско право