ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

Ванг Хиао Чонг / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Дека убавината се крие во малите нешта сведочат бројни ситуации од секојдневието кои едноставно знаат да ни го разубават денот.

Таква радост ни донесе еден уличен изведувач по име Ванг Хиао Чонг кој на случајните минувачи во срцето на Пекинг пее песни од нашиот никогаш непреболен Тоше Проески.

На неговиот инстаграм-профил може да се видат неговите изведби на српски јазик на песните „Чија си“ и „Још увек сањам да смо заједно“.

Под неговите…

Целиот текст и видеата видете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот