15 C
Скопје

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Министерството за одбрана на САД потврди дека снимките и фотографиите што се појавија во јавноста овие денови и на страниците што ги следат појавите на неидентификувани летечки предмети – НЛО се автентични и дека биле забележани од екипажот на бродот „Расел“ на крабрежјето на Сан Диего во јули 2019 година.

– Можам да потврдам дека споменатите фотографии и видеа се снимени од припадници на морнарицата – изјави за СиБиЕс Њуз портпаролката на Пентагон, Сју Гаф.

Таа истакна дека со цел да се одржи безбедноста и да се избегне откривање на информации што можат да бидат од корист за потенцијалните непријатели, Министерството за одбрана не разговара јавно за деталите за своите набудувања или истрагите на различните појави снимени во воздушниот простор, вклучувајќи ги и овие упади обележани како неидентификувани воздушни феномени.

Гаф исто така рече дека Министерството за одбрана формира Работна група за НЛО, која се занимава со проучување на видеа како овие и други необјаснети феномени и дека телото ги вклучило овие инциденти во тековните истраги.

Во декември, законот за финансирање беше донесен на Конгресот, кој вклучува директива до директорот на Националната агенција за разузнавање и Министерството за одбрана да објават извештај за ваквите појави во следните шест месеци.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар