ВИДЕО: Парите тука често паѓаат од небо: Кинез фрлал банкноти од зграда, но брзо бил уапсен поради мотивот

Кинеската полиција уапсила 29-годишен маж кој по користење на дрогата метамфетамин, почнал да фрла голем број на банкноти од прозорецот на својот стан кон луѓето кои оделе накај работа.

Неименуваниот човек направил вистинска претстава на улица. Луѓето застанувале и излегувале од автомобилот за да соберат од фрлените пари, а на снимката се гледа и дека дошло до гужва во сообраќајот. Како што пренесува Гардијан, полицијата известила дека човекот бил „во транс“ предизвикан од дрогата кога решил да фрла пари од зградата каде живее во Чонгкинг во југозападна Кина. Граѓаните повикале полиција која дошла и го привела човекот.

Според нивните зборови, тој бил задржан заради употреба на дрога и укажана му е медицинска помош. Ова не е прв таков случај во Чонгкинг. Пред три години, неименувана жена шетала по улица и фрлала пари. Таа фрлила околу 16.000 јуани, или повеќе од 2.000 долари, а подоцна објаснила дека го направила тоа бидејќи била нерасположена.

Прочитајте и...  Хакерски напад врз данската новинска агенција Рица

Минатата година, маж фрлил дури 100.000 јуани или околу 15.000 долари на пат во Фујанг. Тоа предизвика колапс во сообраќајот и луѓето почнале да паѓаат пробувајќи да ги зграбат фрлените пари.

Извор: Јутарњи.хр

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар