3.9 C
Скопје

ВИДЕО: Пандев поразен на гостувањето кај Удинезе, Алиоски изнуди црвен картон од Пепе

Илија Несторовски не беше дел од тимот од Удине.

Екипата на Удинезе со минимални 1:0 ја совлада Џенова во рамките на осмото коло од Серија А.
Едиствениот гол вреден три бода за тимот од Удине беше аргентинскиот репрезентативец Родриго Де Паул во 34. минута.
Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев беше дел од првиот тим на Џенова, но беше заменет во 68. минута, додека вториот македонски репрезентативец, Илија Несторовски, не беше дел од тимот на Удинезе.

Со овој пораз Џенова падна на 19. позиција со само пет бода во осум натпревари, додека Удинезе е 16. со седум бода.

Во англиската Премиер лига, Езџјан Алиоски ги одигра сите 90. минути за Лидс во ремито без голови против Арсенал. Алиоски имаше свој допринос во ремито бидејќи изнуди црвен картон од Никола Пепе во 51. минута.

Прочитајте и...  Тенисерите на „Австралија опен“ во строг карантин и со 60 евра за храна!
Езџјан Алиоски/EPA-EFE/Michael Regan

Лидс е на 14. позиција на табелата со 11 бода, еден помалку од Манчестер сити кој заедно со Ливерпул се главни фаворити за титулата.

Поврзани вести

ВИДЕО: Челси преку Лидс на врвот, Алиоски играше на „Стемфорд Бриџ“!

Слободен печат

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен печат

Светскиот шампион на колена, херојска победа на српските ракометарки!

Слободен печат

ВИДЕО: Баерн и Лајпциг одиграа дерби од соништата во Минхен!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ѓаволско“ второ полувреме, Јунајтед повторно се враќаше од негатива!

Слободен печат

ВИДЕО: „Два во еден“, Бонучи во финишот за радост на Јувентус!

Слободен печат

Остави Коментар