ВИДЕО: Ова е младата пратеничка на која Дачиќ и го отстапи микрофонот за пеење

Новиот претседател на српското Собрание, Ивица Дачиќ денес на седницата на Собранието службено и го предаде микрофонот за пеење на претставничка од помладата генерација.

Откако доби збор за време на дискусијата за избор на новата Влада пратеничката од редовите на Социјалистичка партија на Србија, Јелена Михајловиќ ги изненади сите во салата.

Ќе ги заобиколам формалните рамки заради неколку стихови од песна напишана во 1981 година. Се споменуваат темите за кои сè уште дискутираме.“ рече Јелена пред да почне да рапува.

Дачиќ: Го добив микрофонот како претседател на Собранието, ама не како досега за пеење

Прочитајте и...  Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Поврзани вести

Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Слободен печат

И за вакцината за ковид-19 се поделивме, едни со Русите, други со Американците

Хоти: Нема договор со Белград за посетите на српските официјални лица на Косово

Михаило Донев

Младите во Франција ќе бидат „главни жртви“ на економскиот пад предизвикан од пандемијата

Слободен печат

Орбан: Унгарија останува „цврста“ на ставот за ветото на буџетот на ЕУ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Донација од 13500 брзи ковид тестови од Кралството Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian