ВИДЕО: Освен Австријката во Хургада од ајкула настрада и друга жена на 500 метри од неа

Откако австриската пензионерка Елизабет Скваер (68) почина по страшен напад на ајкула во египетско одморалиште, австрискиот портал „Хауте“ пишува дека истиот ден во близина на Хургада се случил уште еден напад во кој животот го загубила уште една жена. Веста за смртта на втората жена потоа ја потврди и египетското Министерство за заштита на животната … Продолжи со читање ВИДЕО: Освен Австријката во Хургада од ајкула настрада и друга жена на 500 метри од неа