ВИДЕО | Осум лица загинаа на концерт: Ужасно стампедо во Хјустон, пожарникарите ги спасуваа луѓето

Најмалку осум лица загинаа ноќта на отворањето на големиот музички фестивал Astroworld во Хјустон, Тексас, кога на влезот се случи стампедо, а неколку луѓе беа повредени, соопшти противпожарната служба на тој град, пренесува Ројтерс. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Станува збор за музичкиот фестивал Astroworld. Третиот годишен фестивал привлече голем број посетители, од … Продолжи со читање ВИДЕО | Осум лица загинаа на концерт: Ужасно стампедо во Хјустон, пожарникарите ги спасуваа луѓето