ВИДЕО | „Остај го телефонот“: Пресмешна реакција на доберман коj мисли дека сопственикот го игнорира

Суаве Хавиер
Фото: Скриншот/ТикТок

Инфлуенсерот Суаве Хавиер, кој има повеќе од 14 милиони следбеници на ТикТок, неодамна објави видео во кое откри како неговото куче, доберманот Нокс, реагира кога чувствува дека е игнорирано.

Фото: Инстаграм/Суаве Хавиер

Видеото покажува како инфлуенсерот се обидува да гледа нешто на својот мобилен телефон, а потоа во кадарот влегува Нокс, кој го посакува вниманието на неговиот сопственик. Секогаш кога инфлуенсерот го зема мобилниот во раце, неговото куче почнува да му влегува во личниот простор.

„И мојот доберман се однесува вака“, „Зарем не е јасно – ти рече да се тргнеш од телефонот и да почнеш да се дружиш со него“, „Тој многу те сака“, „Ова е нешто најслатко што сум го видел“, се дел од коментарите на објавата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот