ВИДЕО: Оркански ветер корнеше покриви во Лесковац

Невреме Лесковац/ Фото скриншот

Силно невреме денеска ја погоди Србија.

Невремето во некои градови предизвика поголема материјална штета.

Во Лесковац силен ветер откорнал лимен покрив на станбена зграда, а на социјалните мрежи се појавија снимки од невремето.

Видео на денот