ВИДЕО: Оле „аут“, навивачите не може повеќе да го гледаат срамот на Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед и Ливерпул моментно го играат дербито во Премиер лигата, ако може да се нарече дерби бидејќи гостите на 10 минути до крајот имаат неверојатни 0:5. Преполн „Олд Трафорд“, навивачите особено оние на Јунајтед, на трибините познати лица, како на пример легендарниот поранешен менаџер на клубот, Сер Алекс Фергусон се сведоци на невиден срам. … Продолжи со читање ВИДЕО: Оле „аут“, навивачите не може повеќе да го гледаат срамот на Манчестер јунајтед