ВИДЕО | Ограда и рекламно пано паднаа врз автомобили во Автокоманда

Дел од ограда и рекламно пано паднале врз автомобили во движење во Автокоманда објави Независен. Видео материјалот од несреќниот настан е објавен на следниот линк.

Невремето кое попладнево го погоди главниот град предизвика да бидат упатени 70 пријави на телефонскиот број на Центарот за управување со кризи, поради оштетувања на автомобили, паднати дрвја и поплавени подруми.

Паднати дрвја, оштетени автомобили, подруми полни со вода: 70 пријави за штети во Скопје по силното невреме

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот