8 C
Скопје

ВИДЕО | Огненовски: „Демократи“ на изборите ќе ја понудат промената

Се подготвуваме за локалните избори. Заеднички настапуваме со МОРО-работничката партија, разговараме и со други партии и организации кои сакаат промени. Значете што ни се случува 30 години. Ние немаме доверба во изборниот процес, минатите на 15 јули беа криминални. 30 години се врши криминал за избори. Се поткупуваат сиромашни граѓани, кое што претставува огромен криминал. Притисокот кој се врши е недозволив и претставува криминал. Ние за време на минатите избори поднесовме до ДИК жалба, дека сакаме да ги видиме неважечките ливчиња. Тие не одбија. Дадовме жалба и до Управен суд, од таму исто ни велат дека не сме имале доволно докази, изјави за Утрински брифинг лидерот на Демократи, Јорго Огненовски .

Прочитајте и...  Пендаровски – Петреску: Со членството на Северна Македонија во НАТО се отворени и нови можности за проширување на партнерството

-На овие избори иако не веруваме мора да одиме, за народот да знае дека постојат партии како Демократи. Нашата понуда, а воедно и најважна е промената. Ние нудиме демократија, спречување на пљачката од општинските каси, спречување на политичкиот и стопанскиот криминал, вели Огненовски.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар