ВИДЕО | Одмазда е мотивот за трагедијата во Косово, закачал девојки па го исфрлиле од автобусот, зел калашников и пукал

Косовска полиција/ Фото: МИА

Одмазда е мотивот за трагедијата што се случи вечерва кај Глоѓане на Косово во која загинаа најмалку три лица, јавува српски Курир.

Пукањето кон автобусот со ученици се случило, откако возачот и кондуктерот го исфрлиле еден од патниците бидејќи ги малтретирал девојките. Потоа момчето земало калашников и го чекал автобусот по што пукал.

Убиецот е во бегство, а полицијата интензивно трага по него.

Тежок инцидент на Косово: Тројца убиени од огнено оружје, стрелано кон автобус

Тежок инцидент на Косово: Тројца убиени од огнено оружје, стрелано кон автобус

 

Видео на денот