ВИДЕО од моментот на апсењето на Катица Јанева – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

ВИДЕО од моментот на апсењето на Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева со полициска придружба беше изнесена од нејзиниот дом во скопската населба Козле. Јанева во текот на вчерашниот ден даде исказ како сведок за потребите на истрагата „Рекет“, но од денеска нејзиниот статус е сменет во осомничена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close