10 C
Скопје

ВИДЕО: Обилни врнежи го поплавија Драч, пожарникарите им помагаат на возачите

Неколку часа во Драч се регистрираат обилни дождови. Поплавени се многу населби и главни и споредни патишта.

Во многу области, водата достигна околу 30 сантиметри и предизвика штети за бизнисите, јавуваат локалните медиуми.

На видео кое го објави „ДурсЛајм“ е гледа како двајца пожарникари , во близина на Индустрискиот пазар, туркаат возило Форд Фокус.

Според порталот, тие откако го истуркале возилото на сигурно, се погрижиле возачот безбедно да стаса во својот дом.

ВИДЕО: Орканските ветрови ја срушија и статуата на богот земјотресец

Прочитајте и...  ДЕА ја поддржува борбата со нарко трговијата во Северна Македонија

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар