ВИДЕО | Oбилни дождови во Индија: Најмалку десетмина загинати и неколку исчезнати

Најмалку 10 лица загинаа откако обилни дождови ја зафатија индиската држава Керала, предизвикувајќи лизгање на земјиштето и поплави. Поројните дождови од вчера ги принудија локалните власти да побараат помош од индиската војска за спасувачки операции. Најмалку десет луѓе загинаа, а 11 се водат за исчезнати во најтешко погодените области Идуки и Котајам, објави државниот радиодифузер … Продолжи со читање ВИДЕО | Oбилни дождови во Индија: Најмалку десетмина загинати и неколку исчезнати