-5 C
Скопје

ВИДЕО: Обамејанг за триумф на Арсенал против Манчестер јунајтед!

Последен пат „топчиите“ го освоија „Олд Трафорд“ на 17 септември 2006 година кога славеа исто така со 0:1 во рамките од Премиер лигата.

Вечерва Арсенал со истиот резултат повторно триумфираше на стадионот на Манчестер јунајтед кој пак сезонава игра „топло-ладно“.

Повторно деновиве ќе се шпекулира околу статусот на норвешкиот менаџер Оле Гунар Солскјер чиј состав моментно е на дури 15 позиција со седум бода.

Арсенал после двата порази во низа дојде до четвртата победа за осма позиција на табелата со 12 бода.

Клучниот момент се случи во 69 минута кога Обемајанг беше сигурен од белата точка, а претходно во казнетиот простор на домаќините Погба го фаулираше Белерин.

Прочитајте и...  Арсенал и Озил се договорија, фудбалерот се сели во Фенербахче

Поврзани вести

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат

Дебаклот од Египет е вториот најголем во историјата на Македонија на ЕП и СП

Слободен печат

Јокиќ е полн со трикови

Слободен печат

Остави Коментар