ВИДЕО | Новинари го навредуваа Ѓоковиќ: Лажливко, се*ко

Новак Ѓоковиќ тренира во Мелбурн/ фото: EPA-EFE/SCOTT BARBOUR

Новинарите на австралиската телевизија Канал 7, Робека Медерн и Мајкл Амор, не знаејќи дека камерите се вклучени додека се подготвуваат за емисијата, го навредуваа Новак Ѓоковиќ.

Пред да започне програмата, двајцата презентери со погрдни имиња го навредуваа Ѓоковиќ.

„Како и да гледаш на целата ситуација, Новак Ѓоковиќ е лажни серко. Жално е што другите ги поддржуваат. Да се излезе надвор, а притоа да знаеш дека си позитивен… Мислам дека дури и не бил позитивен. И потоа замина во Шпанија, се сопна од своите лаги. Мислам дека на крај и ќе се извлече“, зборуваа презентерите кои не застанаа тука со нападите.

„Поголем дел од луѓето сметат дека се серко и кретен, а коментираат дали властите беа коректни кон него. Тоа е проблем, зарем не? Милсам дека ништо не се доби со тоа што беше испратен во хотел за мигранти. Се правдаат пред луѓето кои беа во ист авион со него. Неговиот  живот не е фер, некои луѓе летаат со прва класа, а некои… Сиротата чешка тенисерка беше испратена дома“.

Ѓоковиќ и официјално прв носител на Австралија Опен

Австралиската влада има нов адут, Ѓоковиќ дал лажни податоци при поднесување барање за виза

 

 

Видео на денот