ВИДЕО | Нови снимки од Делчево: Автомобили пловат по улиците, градот е претворен во големо езеро

Фото: Фејсбук / Град Делчево

Нови снимки од поплавеното Делчево по невремето кое попладнево го зафати градот, се објавени на социјалните мрежи. На видеото може да се забележи дека градските улици се претворени во големо езеро, во кое без контрола пловат неколку автомобили.

ЦУК претходно соопшти дека најмалку 60 објекти во Делчево се поплавени, откако градот го зафати силно невреме со дожд и град, кое траеше речиси два

часа.

ВИДЕО: Големо невреме со силен дожд и град го погоди Делчево, поплавени се десетина објекти

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот