ВИДЕО: НОВИ ДЕТАЛИ – Напаѓачот што Франција ја обви во црно пристигна со воз од Италија со документ на Црвен крст

Осомничениот за денешното убиство на три лица во црква во Ница е Тунижанец. Тој дошол во Франција со воз од Италија и со себе имал документ за идентификација на италијанскиот Црвен крст, изјави главниот обвинител за борба против тероризмот, Жан-Франсоа Рикар.

На прес-конференцијата, Рикар рече дека осомничениот пристигнал во Италија преку островот Лампедуза на 9 септември, а потоа отпатувал за Париз на 9 октомври.

ВИДЕО: Ова е 21-годишниот Тунижанец што денеска изврши терористички напад во храмот во Ница

ВИДЕО: Макрон по серијата терористички напади: Во Франција има само една заедница, националната заедница

Прочитајте и...  „Нова претстава“ на руските пранкери Вован и Лексус: Се претставиле како Грета Тунберг кај канадскиот премиер Трудо

Поврзани вести

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Гази Баба има најмногу активни случаи на ковид-19 во Скопје, следат Аеродром, Кисела Вода и Карпош

Слободен печат

Остави Коментар