24.8 C
Скопје

ВИДЕО: Нова симултанка на Јокиќ

Центарот на Денвер нагетс им делеше лекции на кошаркарите на Оклахома сити.

Кошаркарите на Денвер нагетс со 119:101 ја совладаа Оклахома сити и дојдоа до седмата победа во 14. натпревар сезонава во НБА лигата. Вообичаено, прво име во победата на Денвер беше Никола Јокиќ кој постигна 27 поени и 12 скокови за само 28. минути игра. Денвер победата ја обезбеди на стартот од третата четвртина кога обезбеди 19 поени предност (75:56).

Морис беше вториот најпрецизен играч во Денвер со 15 поени, додека кај екипата на Оклахома сити 20 поени постигна Дорт.

Јута џез се наоѓа во одлична серија од шест победи во низа, а последна жртва е Њу Орлеанс пеликанс кој е совладан со 118:102. Клучен фактор за победата на „џезерите“ беше шутот за три поени, играчите на Јута погодија дури 21 тројка. Донован Мичел со 28 поени беше најпрецизен кај Јута, Џордан Кларксон даде 18, додека кај Њу Орлеанс најдобар беше Зајон Вилијамсон со 32 поени.

 

Поврзани вести

Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Игрите во Токио

Слободен печат

ВИДЕО: Елмас победник во „квизот“ на Наполи – колку добро ги познаваш соиграчите?

Слободен печат

Џенова му понуди нов договор на „Гранде“ Пандев!

Слободен печат

Кои беа најбрзите македонски репрезентативци на Европското првенство?

Слободен печат

ВИДЕО: Англичаните „гладни“ за одмазда, не ја забораваат неправдата од 2010 година!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гаучосите“ го разбудија Лео Меси за да му честитаат роденден!

Слободен печат

Остави Коментар