6 C
Скопје

ВИДЕО | Нов спот на Џастин Бибер: Пејачот ограбува банка за пари потребни за лекување

Поп – ѕвездата Џастин Бибер, денес премиерно го промовираше спотот за песната „Hold On“, вториот сингл од неговиот претстоен студиски албум.

Приказната во видеото ги прикажува Бибер и актерката Кристин Ко, како вљубена двојка која собира пари за лекување, бидејќи Ко боледува од рак. Во еден момент од музичкото видео, Бибер врши грабеж во банка, а потоа видеото продолжува со возбудлива потера на полицијата која го брка Џастин за да го уапси.

Песната „Hold On“ е втор сингл од неговиот претстоен студиски албум „ Justice“, кој ќе излезе на 19 март оваа година. На албумот ќе бидат прикажани и сингловите „Holy“, „Lonely“ и „Anyone“.

Прочитајте и...  Гурмански тајни: Испечете совршен колач без грешка

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар