19.8 C
Скопје

ВИДЕО: Нов скандал во режија на Кирјос: Одби да продолжи да игра, организаторот го молеше да се врати

Лошото момче на тенисот, Ник Кирјос повторно предизвика нов скандал во Мелбурн одбивајќи да го продолжи мечот откако доби казна од судијата.
Кирјос одлично го започна дуелот против сонародникот Хари Бурчер и го доби првиот сет со 6:2, за во вториот да приреди шоу.
За време на вториот сет дојде до вербална расправија помеѓу Кирјос и главниот судија бидејќи тенисерот одолговлекуваше со подготовката за сервис и ги надмина дозволеното време од 25 секунди. Судијата му даде предупредивање на Кирјос, кој се налути, седна на клупата и одби да го продолжи мечот.


Организаторот успеа да го убеди тенисерот да се врати на теренот и да го продолжи мечот, а Кирјос потоа продолжи да го навредува главниот судија.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар