ВИДЕО: Нов кикс на Сити, Фоден го спаси Гвардиола во Лондон!

„Граѓаните“ немаат најдобар старт оваа сезона во Премиер лигата, во својот петти натпревар на гостински терен само ремизираа 1:1 против Вест хем.

Популарните „чекани“ први дојдоа до предност, во 18 минута Куфал убаво го пронајде Антонио, а овој возврати на прекрасен начин откако со „ножички“ ја затресе мрежата на Едерсон.

Израмнувањето се случи на стартот од вториот дел (51`), Кансело по левата страна се ослободи од еден противнички играч, во прав момент во шеснаесетникот му асистираше на Фоден кој од непосредна близина го совлада голманот Фабиански.

Во самиот финиш од средбата гостите можеа да направат целосен пресврт на средбата, но Стерлинг не искористи убава шанса за погодок.

Моментно на табелата Вест хем е на 10 позиција со осум бодови, колку што има и Сити на 11 место.

Прочитајте и...  Лига на Европа: Наполи победи и за Диего (ВИДЕО)

Поврзани вести

Мојсовски го прими бронзениот Аземи: Медалот на Ардијан влева надеж дека боксот се враќа таму каде што му е местото

Слободен печат

Ибрахимовиќ на 39 години ќе игра на Европско првенство?

Слободен печат

Нема теорија на завера: Нови детали за тоа што се случувало во домот на Марадона

Слободен печат

Фудбалерите без напредок на ФИФА ранг листата, останаа на 65. место

Слободен печат

ВИДЕО: Чичко Дончо му порача на селекторот Ангеловски: Браво Игоре, не израдува сите бе синко

Слободен печат

Магдевски: Сигурно ќе бидеме потценети од противниците и тоа мора да го искористиме

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian