19.8 C
Скопје

ВИДЕО: Нов циркус на Кирјос, избрка девојка од ложите

Ник Кирјос повторно се најде во центарот во вниманието, овој пат за време на дуелот од првото коло на Австралија Опен против Португалецот Фереира Силва.
Кирјос пред лимитиран број на гледачи играше против квалификантот Силва, а само два гема му беа доволни за да го привлече вниманието. Кирјос во еден момент почна да покажува кон ложата и својот „бокс“ барајќи од некого да изнесе девојка од таму. Силва во тие моменти водеше со 2:0 по што Кирјос почна да се лути на себе, да негодува по што одлучи вниманието да го насочи кон ложата.

Кажи и на својата девојка да излезе од мојот бокс“, рече Кирјос.
Иако не се гледа на кого му се обраќа Кирјос, австралиските медиуми тврдат дека тој му се обратил на својот брат Христос кој бил приметен на стадионот.
На крајот Кирјос го совлада Фереира во три сета со идентични 6:4,6:4,6:4.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар