1 C
Скопје

ВИДЕО | Ниту збор за изборите: Трамп се појави пред новинарите, а еве за што зборуваше

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска се појави на минута на прес-конференција во Белата куќа и не рече ни збор за изборите, пренесува сајтот „politico.com“.

Индустрискиот индекс на Њујоршката берза Дау Џонс порасна за повеќе од 500 поени, за првпат поминувајќи ја границата од 30.000 бодови, за што зборуваше Трамп.

„Тоа се свети бројки. Никој не помисли дека некогаш ќе ги види тие бројки“, рече кратко Трамп.

Претседателот на САД не одговараше на прашањата на новинарите, а единствено искоментира за вакцината против коронавирусот.

„Многу сум возбуден за што се случува на полето на развој на вакцина против ковид-19. Тоа е апсолутно неверојатно“, рече Трамп.

Прочитајте и...  Филипче уверува: Сите вакцини се безбедни, не постои законска пречка за увоз на која било од нив

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар