15 C
Скопје

ВИДЕО | Николовски: Не се прекршени протоколите, пратеници имаат должност и обврска да му служат на народот

-Пратениците се народни избраници и се должни и обврзани целокупната своја работа да ја насочат кон потребите на граѓаните. И токму затоа пратениците се тие кои со нивната пратеничка легитимација можат слободно да се движат на територијата на Република Северна Македонија и за време на кризна состојба. Токму затоа почитувајќи ги сите безбедносни протоколи кои се пропишани уште во месец јули, не се нарушени безбедносните протоколи, вели за Утрински брифинг Илија Николовски претседател на партијата на пензионерите, коалиционен партнер на СДСМ.

Претседателот Џафери одлучи, со почитување на сите безбедносни протоколи, со изолација, да ги покани овие двајца пратеници кои имаат должност и обврска, кои се платени од овој народ да работат за народот, да ги изгласаат овие закони. Мене не ми е јасно, за 32. седница три дена ВМРО – ДПМНЕ дискутираше за стратегијата за антикорупциска комисија, три дена ја почнуваа својата дискусита со зборовите ние ја поддржуваме и ќе ја поддржиме оваа стратегија, се заврши дискусијата и кога требаше да се почне со гласање на 32. седница тие излегоа од салата, за мене тоа е несфатливо, вели Николовски .

Целиот разговор погледнете го во видеото:

 

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар