ВИДЕО: Невремето го поплави Кавадарци, улиците се претворија во реки

Фото: принтскрин

Силно невреме со пороен дожд и грмежи вчера попладнето ги зафати Кавадарци и околината, каде во последните денови исто така имаше слични нестабилности кои предизвикаа проблеми во сообраќајот, но затнаа и дел од градскиот колектор.

За кусо време, улиците на градот се претворија во поројни реки кои носат камења, дрва и секаков отпад. На повеќе улици и локални патни правци имаше одрони кои го отежнуваа сообраќајот, а општинските служби се ангажирани на чистењето.

На социјалните мрежи се појавија снимки кои ги покажуваат последиците од силното невреме:

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот