ВИДЕО | Невреме со град, пороен дожд и ветер во Скопје

фото: принтскрин/РТВ Крагуевац

Невреме со силен дожд и ветер, но и град попладнево го зафати главниот град. Исто така и Тетово е погодено од огромни дождови и град поради кои се бара исклучување на електричната енергија, бидејќи стотина подруми се поплавени и има опасност од струен удар. Видеата во продолжение се од скопската населба Железара и од Центар. Исто така граѓани алармираат дека делови од населените места покрај градскиот парк останале без струја поради гром.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот