4 C
Скопје

ВИДЕО: Несторовски не искористи убава шанса против најслабиот во Серија А!

Откако во минатото коло беше херој во победата над Торино (2:3), вечерва македонскиот репрезентативец не се прослави во дресот на Удинезе.

Илија Несторовски беше стартер на домашниот натпревар против моментно најслаборангираниот тим во Серија А, Кротоне.

Екипата од Удине после трите победи по ред (над Џенова, Лацио и Торино), на денешниот меч ги разочара своите навивачи играјќи само 0:0.

Македонецот кој настапи до 65 минута на „Дачија“ Арената и беше заменет од Деулофеу, во 32 минута имаше убава шанса да постигне нов гол сезонава по убавото додавање на Де Пол кој истрча скоро пола терен, но нашиот играч не беше успешен во својот обид.

На табелата Удинезе е на 10 место со 14 бодови и во наредното коло на 20 декември ќе му гостува на Каљари. Кротоне е на последната 20 позиција со шест бодови.

Прочитајте и...  Барсагејт: Бартомеу пуштен од притвор

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар