7 C
Скопје

ВИДЕО: Несторовски е херој на Удинезе, му донесе три бода на својот тим

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го постигна победоносниот гол за Удинезе во триумфот вечерва на гостувањето кај Торино со 3:2 во рамки на 11. коло во италијанската Серија А.

Несторовски голот вреден три бода за својот тим го постигна во 69. минута, само седум минути откако влезе во игра на местото на Переирa.


Гостите поведоа со голот на Пусето во 24. минута, додека во 54. Де Паул зголеми на 0-2. Сепак, следеше мал пад па во само две минути (66. и 67.) преку Белоти и Бонацоли домаќините израмнија на 2-2 по што на сцена стапи Несторовски.За македонскиот репрезентативец ова беше премиерен гол во Серија А сезонава, во неговиот прв натпревар во дресот на Удинезе од 2 октомври.

Прочитајте и...  УХМР: Претпладне сончево, попладне облачно, температурите до 20 степени

По третата победа во низа, Удинзе сега има 13 бодови по десет одиграни натпревари во Серија А.

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Илинка Иљоска

Остави Коментар