20.8 C
Скопје

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Украинскиот министер за внатрешни работи и поранешен член на парламентот Антон Герашченко давал изјава за украинската телевизија кога во еден момент во кадарот на големиот екран се појавил неочекуван гостин.

Љубопитниот мачор Винстон почнал да мавта со опашката пред камера, барајќи од него внимание, а новинарите не можеле да се воздржат од смеа кога ја виделе симпатичната глетка.

Герашченко тогаш го зел мачорот во раце и го претставил пред публиката, а видеото набрзо стана вирално на интернет.

„Вчера Винстон, односно неговата опашка, случајно стана вирален хит“, напиша Герашченко во објавата.

„Се качи на мојот стол и го побара моето внимание, ништо невообичаено“, објасни тој.

 

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар