13 C
Скопје

ВИДЕО: Не може на стадион, нема проблеми – навивачи се собраа на протест во трговски центар

Фудбалските навивачи во Шведска не се загрижени премногу поради пандемијата на коронавирусот, дури и што во последната недела оваа скандинавска држава има повеќе од 5.000 позитивни лица на Ковид-19 секој ден.
Тие се незадоволни од одлуките на владата која не дозволува навивачи на стадионите, а дозволува посети во трговските центри.

Затоа навивачите на АИК решија да се соберат на еден трговски центар во Стокхолм, а подготвија и кореографија како и транспаренти на кои пишуваше:
Максимум осум луѓе во Арена која прима 50.000 луѓе, но затоа е ОК по 300 лица да има во авион или во ресторан. Апсурдни рестрикции“.

 

Поврзани вести

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат

Сабаленка и се реваншира на Барти и ја освои титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар