ВИДЕО | НБА со едно видео објасни зошто Јокиќ е „Џокер“

Фото: Screenshot

Никола Јокиќ и Денвер го чекаат противникот во големото финале од НБА лигата откако тие си ја завршоја работата со 4:0 против Лејкерс.

Зад српскиот кошаркар е фантастична сезона, а посебно блеска и во плеј-офот. Додека во центарот на вниманието е серијата помеѓу Бостон и Мајами (2:3), НБА лигата објави специјално видео посветено на Јокиќ.

Јокиќ во НБА е познат како „Џокер“ или шегаџија, па ова видео објаснува и зошто го носи тој прекар.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот