ВИДЕО | Навивачите на Звезда скандираа „Косово е Србија“ и ја прекинаа минутата молк

Фото: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Тимот на Црвена Звезда храбро се носеше во вчерашниот дуел против европскиот шампион Манчестер Сити и на крајот запиша пораз од 1:3, а имаа и водство по првото полувреме, но брзо го испуштија во вториот дел.

Но, забележана беше и една дамка на натпреварот од гостинските навивачи кои во Манчестер ги имаше околу 1.000. Навивачите на Звезда не ја испочитуваа минутата молк во знак на почит на настраданите од земјотресот во Мароко и поплавите во Либија и скандираа „Косово е Србија“.

Од поодамна „ Делии“ се на мета на УЕФА поради ваквите случувања на натпреварите, па и сега нема да биде изненадување ако Звезда заработи некоја санкција.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот