ВИДЕО: Насилни протести во Љубљана, демонстрантите во судир со полицијата

Демонстрантите на протестите против на мерките за сузбивање на ковид-19 се собраа на плоштадот „Република“ во Љубљана. Тие ја критикуваа владата скандирајќи за нивна оставка, а по два часа запалија факели и почнаа да ги фрлаат кон словенечкиот парламент.  Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Полицијата одговори со солзавци и водени топови. Демонстрантите истакнаа … Продолжи со читање ВИДЕО: Насилни протести во Љубљана, демонстрантите во судир со полицијата