18.8 C
Скопје

ВИДЕО: Напред Македонија – поддршка и од славниот Роналдињо!

Од сите страни доаѓа поддршката за најдобрите македонски фудбалери пред настапот на Европското првенство кое за нас ќе започне в недела. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски се подготвуваат во Букурешт за првиот натпревар од групата „Ц“ против Австрија.

Славниот Роналдињо (41) исто така со големо внимание ќе го следи претстојниот континентален собир.

Тој денеска преку социјалните мрежи ја испрати поддршката за нашата фудбалска репрезентација на Европското првенство. Ова видео е споделено на Инстаграм профилот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ И ТУКА

– Здраво пријатели. Со среќа на Европското првенство. Напред Македонија – беа зборовите на Роналдињо.

Бразилецот во својата кариера запиша големи успеси, особено со Барселона, а со својата репрезентација беше светски шампион во 2002 година.

ВИДЕО: Роналдо во „невозможна мисија“ – бега од Пандев, Бејл, Мбапе, Лукаку..!

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар