ВИДЕО: Наполи и Елмас го растурија Удинезе

Фудбалерите на Наполи фантастично ја започнаа сезоната во Серија А/Удине, Италија/20 септември/ фото: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Екипата на Наполи продолжува со одличните игри на стартот од новата сезона во Серија А и во четвртото коло ја оствари и четвртата победа и се лидери на табелата. Последна жртва на Наполи и Елиф Елмас е екипата на Удинезе која е совладана со убедливи 0:4.

Гол серијата, наполитанците ја отворија во 24 минута преку Виктор Осимен.
Потоа на сцена стапи Калиду Кулубали кој прво во 35 минута му асистираше на Рахмани, а потоа и самиот во 52. Минута се запиша во листата на стрелците.

Конечниот резултат го постави Ирвин Лозано во финишот од натпреварот.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути за Наполи, додека Илија Несторовски поради повреда не беше во комбинација за настап кај Удинезе.

Видео на денот