ВИДЕО: Најмладиот пациент со ковид е едномесечно бебе, најмногу заболуваат децата до две години и од 9-16 години

Во болницата за белодробни заболувања кај децата „Козле“, која е пренаменета во ковид-центар, хоспитализирани се 19 деца позитивни на коронавирус, од кои четири се на кислородна поддршка. Сите се во стабилна состојба, вклучувајќи ги и децата кои се на кислордна поддршка. Ова денеска во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ го изјави директорот на болницата, … Продолжи со читање ВИДЕО: Најмладиот пациент со ковид е едномесечно бебе, најмногу заболуваат децата до две години и од 9-16 години