ВИДЕО | На Жељко Обрадовиќ му го погрешија името, а тој помисли дека е скриена камера

Фото: Screenshot

Интересна ситуација се случи на прес-конференцијата по вчерашниот натпревар од АБА лигата помеѓу Студенски центар и Партизан во АБА лигата, а во центарот на вниманието се најде тренерот на Партизан Жељко Обрадовиќ.

Имено, човекот задолжен за односи со медиумите на тимот од Подгорица го погреши името на стратегот на црно-белите и место Жељко го нарече Душко.

Ваквата ситуација предизвика насмевка кај сите присутни, но кај тренерот на белграѓни. Најинтересно беше што портапролот и во вториот обид повторно го нарече Душко Ивановиќ.

Тренерот на Партизан тогаш се посомнева да не се заработи за нешто друго, па праша да не е во прашање скриена камера.

Видео на денот