ВИДЕО | На автопат кај Загреб експлодира цистерна, прекинат е сообраќајот на делницата

Експлозија во Загреб/ Фото: Фејсбук

Денеска, околу 14:50 часот на автопатот А4 кај Загреб, недалеку од Света Хелена, одекна гласна експлозија.

Според полицијата во Загреб се судриле автомобил и цистерна, по што цистерната експлодирала. Пожарникарите се на лице место и гасат. Засега нема податоци за повредени.

Експлозијата се слушнала на неколку километри оддалеченост.

Прекинат е сообраќајот на таа делница.

Видео на денот