ВИДЕО | Mудрик и Мајорал обезбедија триумф за Челси против Фулам

Фот: EPA-EFE/DAVID CLIFF

По три натпревари без победа во Премиер лигата, Челси вечерва конечно успеа да слави во најсиланта англиска конкуренција. Избраниците на Маурисио Покетино славеа против Фулам со 2:0.

Конечниот исход на натпреварот беше решен во две минути. Мудрик донесе водство за Челси по 18 минути игра, а само една минута подоцна мрежата на Фулам ја погоди и Борја.

Проблем за Покетино е што и Борја не го дочека крајот на натпреварот и беше заменет од Стерлинг во второто полувреме.

Со овој триумф Челси дојде до 11. позиција на табелата, идниот викенд „сините“ имаат можност да влезат во една мини серија бидејќи гостуваат кај Барнли кој е претпоследен на табелата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот