ВИДЕО: Морничави сцени во Србија – вооружена група пука во село на границата со Унгарија

Неколку вознемирувачки снимки се појавија вечерва на социјалните мрежи во Србија – на нив се гледа како група маскирани луѓе, вооружени со, како што изгледа, автоматско оружје, трчаат и пукаат во селото Хоргош, кое се наоѓа на самата граница на земјата со Унгарија, јавија српските медиуми. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Првото видео … Продолжи со читање ВИДЕО: Морничави сцени во Србија – вооружена група пука во село на границата со Унгарија