ВИДЕО | Моментот кога вториот земјотрес ја стресе Турција снимен во живо на телевизија

Фото Твитер

Вториот силен земјотрес кој пред неколку часа ја погоди Турција беше снимен додека репортер известувал во живо за турска телевизија.

Настанот се случи во турскиот град Малатија, околу 13:30 часот по локално време.

На снимката може да се приметат загрижените лица на луѓето кои се обидуваат да се сокријат од земјотресот.

Македонскиот спортист Лука Станковски го избегнал катастрофалниот земјотрес во Газиантеп, Турција: Добив два слободни дена и се вратив во Скопје

Да потсетиме, околу 11.24 часот Турција ја погоди нов разорен земјотрес со силина од 7,7 степени по Рихтер откако, по првичниот, кој усмрти над илјада луѓе и предизвика сѐ уште немерливи материјални штети, земјата ја потресуваа над 40 последователни удари.

Експерт пред три дена го предвидел земјотресот во Турција и Сирија

Двајца ученици од Македонија повредени во земјотресот во Турција

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот