ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

На социјалната мрежа „Твитер“ беше споделено видео од Битола во кое може да се види како младо момче со метална шипка демолира автомобил.

– Добро утро, како спиеше комшија?! По улици возрасни убиваат, деца со палки се шетаат, сѐ е отидено – пишува во описот на видеото.

Засега не се познати причините поради ваквиот потег на младото момче.

Видео на денот