ВИДЕО: Млад навивач го запозна својот идол Кристијано Роналдо

фото: принтскрин/twitter.com/AlNassrFC_EN

Во Техеран вчера владееше голема еуфорија, а главен „виновник“ беше португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо кој со својот Ал Наср пристигна во главниот град на Иран каде денеска го игра натпреварот од азиската Лига на шампиони против Персеполис.

По пристигнувањето во земјата, португалскиот ас доби подарок, персиски тепих, кој му го подари претседателот на противничкиот клуб. Снимката стана вирална, но навивачите сепак нема да можат да присуствуваат на денешниот натпревар поради санкциите на Азиската конфедерација.

Затоа навивачите на Роналдо и клубот трчаа по автобусот на Ал Наср, а некои дури упаднаа и во хотелот во кој е сместен тимот од Саудиска Арабија.

Ал Наср објави видео од еден млад навивач облечен во дресот на Роналдо кој имал можност да го запознае својот идол и да добие автограм и фотографија.

Момчето воедно ја изведе и прославата на голот, „Сиу“, што е заштитен знак на Роналдо, а тоа многу му се допадна на еден од најдобрите фудбалери кој веднаш го прегрна.

ВИДЕО | Хаос во Техеран поради Роналдо

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот