ВИДЕО: Млад Британец ги шокираше Хрватите со својата бестрашност

Младиот Британец Адам Локвуд (19) се пофали дека се искачил на највисоката зграда во Хрватска и на оџак висок 340 метри на термоелектраната во Пломин, пренесува РТЛ.

Овој 19-годишник не само што се искачи таму, туку и висеше од оџакот. Тој, без трошка страв, се држи за ’рѓосаната метална греда само со врвовите на прстите. Својата бестрашност ја покажува и правејќи неколку згибови.

На својот Инстаграм профил, адреналинскиот зависник објасни како тој и неговиот колега алпинист од Хрватска влегле во имотот на термоцентралата среде ноќ. Им требало два часа да се искачат на врвот. Од таму слегле дури следната вечер што значи дека поминаа 21 час на врвот на оџакот.

Прочитајте и...  Совети од Обама се добредојдени, но Бајден ќе води свој мандат

Откако видеото на Локвуд стана вирално на социјалните мрежи се огласи и Хрватска електропривреда. Тие велат дека побарале извештај од компанијата што го обезбедува просторот за термоелектраната Пломин, по што ќе кажат повеќе детали, пишува РТЛ.

Погледнете го видеото на Адам Локвуд:

Поврзани вести

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Михаило Донев

Бајден ја разгледува кандидатурата на генерал Остин за шеф на Пентагон

Михаило Донев

Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Слободен печат

ЛДП и Демократски сојуз на Mакедонците-ученици во Пустец им донираа книги и учебни материјали

Михаило Донев

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian